Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Vyhledávejte kvalitu a profesionální přístup

pátek, 3. července 2015

Tak jako před dvaceti lety zažíval obor modeláže nehtů obrovský rozvoj, tak se v posledních třech letech setkáváme s velkým rozvojem a nárustem oboru permanentního prodlužování a zahušťování řas. Podle statistik a článků v časopisech NAILPRO a NAILS je celosvětově v současné době okolo 58% salonů a studií, které dříve poskytovali servis pouze na modeláž nehtů a manikúru. Ovšem za poslední dva roky zařadili do své nabídky i prodlužování a zahušťování řas.

Bohužel, ale i u tohoto oboru se setkáváme od samého počátku s velice podobnými problémy a specifiky, které již léta provázejí profesi modeláže umělých nehtů a to po celou dobu jejího vývoje.

Právě proto, že permanentní prodlužování a zahušťování řas je velice náročné na znalosti a zručnost, nemůže tuto činnost provádět každý! Určitě je dobré si uvědomit, že zde pracujeme v bezprostřední blízkosti oka a při neodborném provedení necertifikovanými materiály může dojít opravdu k řadě velice vážných problémů.

Chtěli bychom tedy především varovat před designérkami, které si touto profesí pouze přivydělávají a provádějí tuto činnost jako nedovolené podnikání, tedy hovorově – NAČERNO doma, nebo cestují za klientkami do jejich domácností. Již to je známka vysoké neprofesionality, kde logicky nemohou být dodržena základní pravidla hygieny, tak jako v profesionálním studiu, které disponuje příslušným vybavením. Většina těchto ,,specialistek,, načerpala své znalosti a dovednosti je většinou nanejvýše diskutabilní a původ lepidel a dalších materiálů je většinou zastřen velkým tajemstvím.

Osobně jsme se setkali již z řadou zákaznic, které se dostaly do rukou takovýmto ,,odbornicím,, a jejich prvotní nadšení z ušetřených peněz velice brzo vystřídalo veliké zklamání! Již na první pohled bylo patrné, že mají aplikovány příliš dlouhé a silné řasy, které v poměru k jejich přírodním řasám jsou nevhodné a přetěžují je. Jak v krajích, tak i uprostřed byly použity řasy stejné délky a síly, což nejen, že vypadá nepřirozeně, ale zejména krajní přírodní řasy, jsou neúměrně zatěžovány a vede to k jejich rychlému vypadávání. Navíc si většina těchto zákaznic stěžovalo na velice silný tlak v oblasti víčka a to především po ránu, neboť měli umělé řasy nalepené přímo u kořínku přírodních řas a pokud jsou oči ráno trochu oteklé, tak umělé řasy tlačí na víčko. Zde je nutné dodržet pravidlo, že umělá řasa by měla být nalepena na přírodní řasu přibližně 1 mm od kořínku. Ve dvou případech jsem se také u těchto zákaznic setkala s poměrně silnou alergickou reakcí, která byla zapříčiněna neodbornou aplikací lepidla, které se dostalo do kontaktu s víčkem a navíc mělo neidentifikovatelný a zcela pochybný původ.

Při sebemenším problému se již většinou po první reklamaci ,,domácí stylistce,, nedovoláte, nebo se donekonečna nechá zapírat. Uplatňovat poté nějakou náhradu vzniklé škody je v těchto případech právně velice složité, neboť nemáte v rukou žádný doklad, že Vám byla tato služba poskytnuta.

Chtěla bych tedy apelovat na všechny stylistky a designérky, které se chtějí této náročné a krásné profesi věnovat, aby nejprve absolvovaly kvalitní rekvalifikační kurz a používaly pouze certifikované a schválené materiály. Tím ochráníte své zákaznice, ušetříte si řadu problémů a především budete schopné obstát v současné konkurenci a vybudovat si dobrou a stálou klientelu.

A ty které uvažujete o tom, že si necháte prodloužit a zahustit řasy touto metodou, určitě vyhledávejte pouze profesionální studia, kde Vám budou poskytnuty kvalitní služby na odborné úrovni.

Vložit komentář

Otázka proti spamu

Komentáře

Nebyl přidán žádný komentář.en-katalogy