Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Články

NOVÝ OBOR PODNIKÁNÍ: PRODLUŽOVÁNÍ A ZAHUŠŤOVÁNÍ ŘAS

Tak jako před 20 lety zažíval velký rozvoj obor modeláže nehtů, tak se v současné době setkáváme s obrovským boomem permanentního prodlužování a zhušťování řas. A také u tohoto nového oboru se potýkáme od samého počátku s velice podobnými problémy, které provázejí i modeláž umělých nehtů po celou dobu jejího vývoje.

Prodlužování a zhušťování řas je velice náročné na znalosti a zručnost, proto nemůže tuto činnost provádět každý. Je třeba si uvědomit, že přitom pracujete v bezprostřední blízkosti oka a při neodborném provedení  prodlužování řas necertifikovanými materiály může dojít k opravdu velice vážným problémům. V lepším případě přijde zákaznice o své přírodní řasy, které jí časem dorostou, ale může se stát, že bude narušena i cibulka ze které řasa vyrůstá, ta se zajizvý a nikdy na tomto místě již řasa nevyroste.

Chtěla bych tedy především varovat před lidmi, kteří si touto profesí pouze přivydělávají a provádějí ji načerno – doma anebo cestují za klientkami do jejich domácností. Již to je známka vysoké neprofesionality, protože logicky nemohou být dodržena základní pravidla hygieny, tak jako v profesionálním studiu,  kde stylistky normálně prodlužování řas provádějí a mají příslušné vybavení. Kde většina domácích „specialistů na prodlužování řas“, načerpala své znalosti a dovednosti, je nanejvýš diskutabilní a původ lepidel a dalších materiálů pro prodlužování a zahušťování řas je většinou zastřen velkým tajemstvím.

Osobně jsem se setkala s několika zákaznicemi, které se dostaly do rukou takovýmto „odborníkům“, a jejich prvotní nadšení z ušetřených peněz za prodlužování řas velice brzo vystřídalo veliké zklamání. Již na první pohled jsem poznala, že mají aplikovány příliš dlouhé a silné řasy, které jsou k jejich přírodním řasám absolutně nevhodné. Jak v krajích, tak i uprostřed byly použity řasy stejné délky a síly, což nejenže vypadá nepřirozeně, ale zejména krajní přírodní řasy, jsou neúměrně zatěžovány a vede to k jejich rychlému vypadnutí. Navíc si většina těchto zákaznic po prodloužení řas stěžovala na silný tlak v oblasti víček, a to především po ránu. Bylo to tím, že měly umělé řasy nalepené přímo u kořínků přírodních řas, a když jsou po ránu oči trochu oteklé, tak umělé řasy tlačí na víčka. Proto je nutné dodržovat pravidlo, že umělá řasa by měla být nalepena přibližně 1 mm od kořínku přírodní řasy. Ve dvou případech jsem se také u zákaznic setkala s poměrně silnou alergickou reakcí, která byla zapříčiněna neodbornou aplikací lepidla, jež se dostalo do kontaktu s víčkem a navíc mělo neidentifikovatelný a zcela pochybný původ.

Při sebemenším problému se zákaznice většinou míněnému domácímu „odborníkovi“, nedovolají, nebo se donekonečna nechá zapírat. Uplatňovat poté nějakou náhradu vzniklé škody je v těchto případech právně velice složité, neboť nemají v rukou žádný doklad, že jim byla tato služba prodlužování řas poskytnuta.

Chtěla bych tedy apelovat na všechny stylistky, které se chtějí této náročné a krásné profesi prodlužování řas věnovat, aby nejprve absolvovaly kvalitní rekvalifikační kurz a používaly pouze certifikované materiály. Ochráníte tím své zákaznice, ušetříte si řadu problémů a především budete schopné obstát v konkurenci a vybudovat si dobrou a stálou klientelu.

A vy, které uvažujete o tom, že si necháte prodloužit a zhustit řasy touto zcela revoluční metodou, určitě vyhledejte pouze profesionální studia, kde vám budou poskytnuty kvalitní služby na vysoké odborné úrovni.

 

Martina Plíšková

CEO a vrchní školitelka společnosti Grace Beauty

Další články

Modeláž nehtů - Pravidla pro používání gelů

Informační článek týkající se modeláže nehtů a UV jednofázových gelů Elevato.

Technologický postup aplikace umělých řas Grace Beauty

Technologický postup prodlužování řas a aplikace umělých řas společnosti Grace Beauty.

Profesní vývoj nehtové designerky

Osobní zkušenosti s nečastějšímy problémy v nehtové modeláži Martiny Plíškové. Rady všem dalším techničkám ať již zkušeným či začínajícím.

Prodlužování řas - otázky a odpovědi

Zajímá Vás prodlužování řas? Nejčastější problémy s umělými řasami? Domácí péče o prodloužené řasy nebo informace o společnosti Grace Beauty? Právě Vám jsou tedy určeny nejčastější dotazy na tým Grace Beauty.

Lepidla určená k prodlužování řas a lepený spoj

Jelikož se na našich tour setkáváme s otázkou, která se týká doby trvání lepeného spoje, rozhodla jsem se napsat článek, který se týká této tématiky.

Nesnažte se přiblížit cenou, ale snažte se odlišit

Při naší Grace Beauty Road Show, která proběhla v uplynulých měsících jsme od techniček slyšeli nejčastěji, že jejich podnikání ničí vietnamská nehtová studia. Zkusili jsme jim vysvětlit, že bojovat s těmito studii cenou nelze a musí se od nich odlišit.

Všechny stránkyen-katalogy